Vizuálna výzva: dokážete prekonať 7-sekundový rekord a nájsť dievčatko ukryté medzi plameniakmi?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Vaša úloha v dnešnej vizuálnej úlohe je veľmi jednoduchá: podrobne analyzujte obrázok, kým nenájdete dievčatko, ktoré je ukryté medzi niekoľkými vtákmi. Výzva je na svete. Zvládnete to za menej ako 7 sekúnd? Ak áno, ste človek s vynikajúcimi pozorovacími schopnosťami, nehovoriac o veľmi dobrom zraku!

V dnešnom očnom teste preveríme váš zrak tým, že otestujeme vašu schopnosť rozpoznať malé detaily. Musíte dávať pozor, aby ste našli dievča ukryté medzi mnohými plameniakmi.

Dievča na tomto obrázku je veľmi dobre ukryté. Ak ju chcete nájsť, venujte jej čas a pozorne si prezrite drobné detaily na obrázku.

Trochu všeobecných vedomostí: tu je niekoľko zaujímavostí o plameniakoch, ktoré môže táto výzva odhaliť

vizuálna úloha nájsť ženu ukrytú medzi plameniakmi (2)
Dievčatko je ukryté medzi plameniakmi – Obrázok: ©Pinterest

Hoci je táto vizuálna výzva stále zábavná, prečo k nej nepridať niektoré všeobecné znalosti ? Predtým, ako budete pokračovať v úlohe nájsť dievča ukryté na obrázku, mali by ste vedieť niekoľko vecí o plameniakoch :

  • Samce sú väčšie ako samice a merajú od 1,20 do 1,45 metra.
  • Ich priemerná dĺžka života je 30 rokov.
  • Nemajú zuby.
  • Keď spia, stoja vzpriamene a na jednom z nich sa pre zmenu prezliekajú, aby ušetrili energiu.
  • Dokážu lietať, ale len v noci a môžu preletieť 500 až 600 km.
  • Sú schopné vnímať farby.
  • Považuje sa za národného vtáka Bahám.
  • V starovekom Ríme bol jazyk plameniaka považovaný za delikatesu.

Kde je v úlohe plameniaka ukryté dievčatko prieskumníčka? Tu je riešenie

vizuálna úloha nájsť ženu ukrytú medzi plameniakmi - riešenie
Riešenie vizuálneho testu dievčatka ukrytého medzi plameniakmi – obrázok: ©Pinterest

Kvety na obrázku veľmi sťažujú nájdenie dievčaťa, pretože jej farba vlasov s nimi dokonale ladí. V skutočnosti, jej žlté vlasy sú v úplnej harmónii s kvetmi ktorá ju obklopuje. Odpoveď na dnešnú úlohu sa nachádza v centrálnej oblasti, presnejšie v ľavom rohu obrázka. Dievča je tesne za krkom jedného z vtákov. So všetkými indíciami, ktoré máte k dispozícii, ju už nemôžete prehliadnuť!

Podeľte sa o výsledok úlohy s kolegami, priateľmi a rodinou a zistite, či niekto nájde dievča rýchlejšie ako vy. Potom si precvičte svoje zručnosti v ďalších podobných testoch.

Na našej stránke nájdete rôzne úlohy na precvičenie pozornosti a vnímania, ale aj logické hádanky a iné matematické úlohy, pri ktorých sa môžete zabaviť a zároveň si precvičiť mozog. Je to dobrý spôsob, ako si zvýšiť inteligenčný kvocient bez akýchkoľvek obmedzení.

Splnením tejto vizuálnej úlohy ste si otestovali svoje pozorovacie schopnosti. Pokračujte v takýchto cvičeniach, aby ste si precvičili mozog a zlepšili svoje kognitívne schopnosti, schopnosť riešiť problémy a pamäť.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » Vizuálna výzva: dokážete prekonať 7-sekundový rekord a nájsť dievčatko ukryté medzi plameniakmi?