Táto matematická hádanka sa zdá byť jednoduchá, ale 40 % ľudí sa mýli. Budete patriť medzi najinteligentnejších?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Táto diabolská hádanka, ktorú pôvodne zverejnila spoločnosť Playbuzz v roku 2017, sa ukázala ako neriešiteľná pre milióny používateľov internetu. A keďže sme si to vzali na starosť, veľmi sme chceli, aby ste ju objavili, pretože stojí za to.

Skôr než sa dostaneme k podstate veci, zvážte toto. 40 % japonskej populácie nevedelo nájsť správnu odpoveď na túto hádanku. Nepodliehajte panike, nechceme od vás, aby ste našli odpoveď za menej ako 30 sekúnd.

Hádanka, ktorá vás prinúti viac premýšľať, ako si myslíte

V poslednej dobe sa objavila lavína hádaniekz vizuálnych výziev a online hádaniek, ktoré zmätli mnohých netizénov. Ale dnešná hádanka, verte nám, je úplne šialený ET vás nepochybne privedie do šialenstva (alebo do nepríčetnosti)!

Hádanka v pôvodnej podobe vás vyzýva, aby ste určili hodnoty štyroch priamok, ktoré sa spájajú a vytvárajú pseudopravouhlý útvar (na názve však nezáleží). Celé číslo sa rovná deviatim. Keď sa dve priamky pretínajú, tvoria bod. To je dôležité!

Určite ste si všimli, že vám stále dávame veľa indícií, ktoré vám pomôžu…

iq test 9-1-?
IQ test

Aká je teda hodnota 4 pretínajúcich sa čiar?

Teória (ktorá zostáva teóriou, však?) je, že pridaním krížika k tvaru, pre ktorý potrebujeme nájsť hodnotu, by sa tento tvar podobal tvaru, ktorý má hodnotu 9.

Nanešťastie pre vás je táto odpoveď nesprávna a budete si musieť ešte trochu potrápiť hlavu.

Tu je dlho očakávaná odpoveď na túto hádanku na vysokej úrovni

Odpoveď je štyri, len… alebo nie! Ale keďže sme milí, vysvetlíme prečo.

Výsledkom je, intercept sa rovná 1čo znamená, že štyri priesečníky sa rovnajú 4. Nie je to prvýkrát, čo matematická záhada nechala na zemi viac ako polovicu používateľov internetu.

Porovnajte, iba 60 % japonskej populácie našlo správnu odpoveď keď bola táto hádanka pred piatimi rokmi uverejnená, bolo z nej zmätených neuveriteľných 40 % ľudí. Odpovede na tento matematický problém sa pohybovali od troch do deviatich.

A vy, aká bola vaša prvá odpoveď? Povedzte nám to v komentároch. Neváhajte a podeľte sa o túto hádanku so svojimi priateľmi, a ak máte iné hádanky tohto žánru, navrhnite nám ich v komentároch alebo e-mailom prostredníctvom kontaktného formulára.

Prečítajte si tiež:   Otestujte svoju inteligenciu pomocou tohto náročného IQ testu. Len málokto našiel správny výsledok za menej ako 60 sekúnd!
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Táto matematická hádanka sa zdá byť jednoduchá, ale 40 % ľudí sa mýli. Budete patriť medzi najinteligentnejších?