Rovnica 9+3=7 je nepravdivá, ale možno ju vyvážiť posunutím 2 hier. Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Vitajte v tomto malom IQ teste založenom na zápalkách! Dnes sa pokúsime vyriešiť matematickú hádanku. Cieľom je nájsť riešenie rovnice 9+3=7 za menej ako 15 sekúnd. Tento hlavolam sa dá vyriešiť presunutím zápaliek a je dobrým spôsobom, ako otestovať svoju schopnosť rýchleho a logického myslenia.

Možno tento typ testov poznáte alebo ste sa s nimi stretli: IQ testy, ktoré najčastejšie zahŕňajú riešenie hádaniek. Dnes sa pozrieme, či dokážete nájsť dokonalé riešenie za pätnásť sekúnd! Takže ste pripravení? Poďme!

IQ test: Presuňte 2 zápalky a vyrovnajte rovnicu 9+3=7

Čaká nás zaujímavá úloha: nájsť riešenie rovnice 9+3=7 za menej ako 15 sekúnd! Tento IQ test je skvelým spôsobom, ako otestovať svoju schopnosť rýchleho, logického a kreatívneho myslenia. Úspech si vyžaduje pozorné pozorovanie a sústredenie na nájdenie správneho riešenia.

IQ test: Presuňte 2 zápalky a vyrovnajte rovnicu 9+3=7
IQ test: presunúť 2 zápalky tak, aby sa rovnali 9+3=7

Pri hľadaní tohto riešenia budete možno musieť myslieť inak, preto otvorte oči dokorán a sledujte každý zápas! Na časovači máme 15 sekúnd, takže sa pustite do práce a pokúste sa nájsť najlepšiu stratégiu na vyriešenie tejto hádanky! Veľa šťastia!

Všetci čelíme výzvam, ktoré si vyžadujú, aby sme použili svoj dôvtip a kreativitu na nájdenie najlepšieho riešenia. Tak je to aj v prípade tejto matematickej hádanky, ktorá spočíva vo vyrovnaní rovnice 9+3=7 presunutím iba 2 zápaliek. Ak chcete prejsť týmto typom testu, je dôležité pozorne sledovať a sústrediť sa na nájdenie správneho riešenia.

Musíme byť pripravení myslieť aj inak ako v bežných podmienkach a venovať čas premýšľaniu o rôznych možnostiach, ktoré máme k dispozícii. Ale nebojte sa! Všetci máme vrodenú schopnosť riešiť tieto typy problémov, len musíme otvoriť oči dokorán a venovať každému kroku trochu viac času.

Riešenie hádanky: našli ste 2 zápalky, ktoré chcete presunúť, aby ste vyriešili rovnicu?

Gratulujeme všetkým, ktorí sa pokúsili vyriešiť túto matematickú hádanku! Bola to zaujímavá výzva a dúfame, že ste našli riešenie. Riešením bolo presunúť 2 zápalky, aby vzniklo 8, znamienko „-“ a výsledok „1“, takže 9-8=1.

Riešenie hádanky: našli ste 2 zápalky, ktoré treba presunúť, aby ste vyriešili rovnicu?
Riešenie hádanky: našli ste 2 zápalky, ktoré chcete presunúť, aby ste vyriešili rovnicu?

Sme ohromení vašou zručnosťou a rýchlosťou pri hľadaní tohto riešenia. Vaša schopnosť rýchlo, logicky a kreatívne myslieť je úžasná! Gratulujeme všetkým, ktorí sa pokúšali vyriešiť túto matematickú hádanku: vaša snaha nebola zbytočná!

Prečítajte si tiež:   Len tí najtalentovanejší nájdu riešenie tohto IQ testu za menej ako 25 sekúnd!
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Rovnica 9+3=7 je nepravdivá, ale možno ju vyvážiť posunutím 2 hier. Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?