Podarí sa vám prekonať 7-sekundový rekord a nájsť dievčatko ukryté medzi plameniakmi?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Vaša úloha v tejto vizuálnej úlohe dňa je veľmi jednoduchá: podrobne analyzujte obrázok, kým nenájdete dievčatko ukryté medzi niekoľkými vtákmi. Výzva je na svete. Zvládnete to za menej ako 7 sekúnd? Ak áno, ste človek s vynikajúcim pozorovacím zmyslom, nehovoriac o tom, že máte veľmi dobrý zrak!

Zrakovým testom, ktorý vám dnes ponúkame, skontrolujeme ostrosť vášho zraku tým, že otestujeme vašu schopnosť rozoznať malé detaily. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste našli dievča, ktoré je ukryté medzi mnohými plameniakmi.

Dievčatko na tomto obrázku je veľmi dobre ukryté. Ak ho chcete nájsť, venujte mu čas a pozorne si prezrite drobné detaily na obrázku.

Trochu všeobecných poznatkov: tu je niekoľko zaujímavostí o plameniakoch, ktoré môže táto výzva odhaliť

vizuálna výzva nájsť skrytú samicu medzi plameniakmi - pôvodná snímka
Dievčatko sa schováva medzi plameniakmi – Obrázok: ©Pinterest

Hoci táto vizuálna výzva je stále zábavná, prečo nepridať trochu všeobecnej kultúry ? Predtým, ako budete pokračovať v úlohe nájsť skryté dievča na obrázku, stojí za to poznať niekoľko zaujímavých faktov o plameniakoch :

  • Samce sú väčšie ako samice a merajú od 1,20 do 1,45 metra.
  • Ich životnosť je 30 rokov.
  • Nemajú zuby.
  • Počas spánku stoja vzpriamene a na jednom z nich sedia, aby sa prezliekli a ušetrili energiu.
  • Dokážu lietať, ale len v noci a môžu preletieť 500 až 600 km.
  • Sú schopné vnímať farby.
  • Považuje sa za národného vtáka Bahám.
  • V starovekom Ríme sa jazyk plameniakov považoval za delikatesu.

Kde je malý prieskumník ukrytý v úlohe plameniaka? Tu je riešenie

vizuálna výzva nájsť ženu ukrytú medzi plameniakmi - návod
Riešenie vizuálnej úlohy nájsť dievčatko ukryté medzi plameniakmi – obrázok: ©Pinterest

Kvety na obrázku veľmi sťažujú nájdenie dievčaťa, pretože farba jej vlasov s nimi dokonale ladí. Výsledkom je, jej žlté vlasy sú v dokonalej harmónii s kvetmi ktorá ho obklopuje. Odpoveď na výzvu, ktorú vám dnes predkladáme, sa nachádza v centrálnej oblasti, presnejšie v ľavom rohu obrázka. Dievča je tesne za krkom jedného z vtákov. So všetkými indíciami, ktoré máte k dispozícii, už nemôžete ujsť!

Podeľte sa o výsledok úlohy s kolegami, priateľmi a rodinou a zistite, či niekto nájde dievča rýchlejšie ako vy. Potom si precvičte svoje zručnosti v ďalších testoch rovnakého typu. Na stránke Bebecool nájdete rôzne úlohy na precvičenie pozornosti a vnímania, ale aj logické hádanky a iné matematické úlohy, pri ktorých sa môžete zabaviť a zároveň precvičiť svoj mozog. Je to dobrý spôsob, ako si zvýšiť inteligenčný kvocient bez akýchkoľvek obmedzení.

Splnením tejto vizuálnej úlohy ste si otestovali svoje pozorovacie schopnosti. Pokračujte v takýchto cvičeniach, aby ste si precvičili mozog a zlepšili svoje kognitívne schopnosti, schopnosť riešiť problémy a pamäť.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » Podarí sa vám prekonať 7-sekundový rekord a nájsť dievčatko ukryté medzi plameniakmi?