Môžete sa nazvať géniom tým, že prejdete týmto IQ testom za menej ako 30 sekúnd!

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Hádanky a intelektuálne výzvy sú neoddeliteľnou súčasťou logických hier, ktoré sú veľmi populárne na internete a sociálnych sieťach. IQ testy sú špeciálnym typom intelektuálnych hier, ktoré umožňujú hráčom otestovať si svoje znalosti a logiku. Veľmi obľúbeným príkladom je výzva o vyvážte rovnicu 10+11+12+13=14 pohybom iba jednej zápalky.

Ale ako to môžete dosiahnuť? To je to, čo uvidíme v tomto článku. Poďme teda k výzve a uvidíme, či váš um dokáže vyriešiť túto hádanku!

IQ test: Posuňte zápalku, aby ste vyriešili rovnicu

IQ testy a hádanky sú inteligentné výzvy, ktoré testujú našu schopnosť sústrediť sa a pamäť. IQ test „Presuňte zápas, aby ste vyriešili rovnicu“ je dokonalým príkladom týchto cvičení: zahŕňa pohyb jednej zápalky tak, aby bola pravdivá rovnica 10+11+12+13=14.

IQ test - 10+11+12+13=14
IQ test: vyváženie rovnice 10+11+12+13=14

Vyžaduje si to nielen rýchle myslenie, ale aj veľkú pozornosť a sústredenosť na danú úlohu. IQ testy preto poskytujú vynikajúcu príležitosť na precvičenie našich kognitívnych a mentálnych schopností.

Na zvládnutie výzvy, akou je IQ test „Pohni zápalkou na vyriešenie rovnice“, je potrebné sa sústrediť. Na nájdenie riešenia tejto rovnice je potrebná veľká pozornosť a dobré pamäťové schopnosti.

Dobrá koncentrácia vám umožňuje myslieť rýchlejšie a čo najlepšie využiť svoje kognitívne schopnosti na nájdenie riešenia hádanky. IQ testy tak poskytujú výbornú príležitosť na precvičenie našich mentálnych schopností.

Riešenie hádanky

Gratulujeme všetkým, ktorí sa postavili výzve a vyriešili hádanku: 10+11+12-19=14. Riešenie je detailne zobrazené na obrázku nižšie.

IQ test - 10+11+12+13=14 - návod
Riešenie

Ďakujeme všetkým, ktorí venovali čas a využili svoje vedomosti pri riešení hádanky. Neváhajte zdieľať túto výzvu so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa aj oni mohli otestovať a zabaviť sa pri hľadaní riešenia!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Môžete sa nazvať géniom tým, že prejdete týmto IQ testom za menej ako 30 sekúnd!