Matematická úloha: ktorú zápalku by ste mali presunúť, aby bola rovnica správna? Zvládnete tento IQ test za menej ako 20 sekúnd?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Inteligencia je pojem, ktorý vzbudzuje záujem a zvedavosť už celé stáročia. Na meranie rýchlosti riešenia hádaniek a analytických schopností je k dispozícii mnoho IQ testov. Najmä matematické úlohy patria medzi najobľúbenejšie testy, pretože stimulujú našu myseľ a dávajú nám príležitosť ukázať, akí sme inteligentní.

Ak ste pripravení na túto výzvu, potom je tu dnešná hádanka: Ktorú zápalku by ste mali presunúť, aby rovnica 14-1=1 bola správna? Zvládnete tento IQ test za menej ako 20 sekúnd?

Cieľom tohto druhu cvičenia je použiť logiku na nájdenie riešenia v obmedzenom čase. Je dôležité, aby ste sa na problém pozreli a premysleli si, ako ho vyriešite. Keď pochopíte otázku, môžete začať hľadať vodítka, ktoré vám môžu pomôcť. Výzvy sú na sociálnych sieťach veľmi populárne a každý deň ich zdieľajú milióny ľudí. Ste pripravení prijať túto výzvu?

Prečítajte si tiež:   Logická výzva pre géniov: aké je chýbajúce číslo v tomto číselnom poradí?

IQ test: ktorú zápalku musíte presunúť, aby bola rovnica správna?

Matematické úlohy sú skvelým spôsobom, ako stimulovať svoju myseľ a precvičiť si vymýšľanie kreatívnych riešení. Je dôležité venovať čas pozorovaniu a sústredeniu sa na problém, pretože je ľahké prehliadnuť stopy, ktoré môžu byť kľúčové pre vyriešenie hádanky.

IQ test 14-1=1
IQ test: ktorú zápalku treba presunúť, aby bola rovnica správna?

Pri riešení hádanky je tiež dôležité myslieť mimo rámca, pretože vás to núti rozmýšľať inak a vymýšľať neobvyklé riešenia. Dnešnou úlohou je nájsť nasledujúce riešenie: Ktorú zápalku by ste mali premiestniť, aby rovnica 14-1=1 bola správna? Zvládnete tento IQ test za menej ako 20 sekúnd?

Každý môže vyriešiť hádanku, ak sa do toho pustí. Je dôležité využívať svoju myseľ a kreativitu na hľadanie inovatívnych a neočakávaných riešení.

Prečítajte si tiež:   Len tí najtalentovanejší nájdu riešenie tohto IQ testu za menej ako 25 sekúnd!

Môžete tiež požiadať priateľa alebo člena rodiny, aby vám pomohol, pretože niekoľko hláv je často produktívnejších ako jedna. Najlepším spôsobom, ako uspieť v tejto úlohe, je venovať čas pozorovaniu a sústredeniu sa na problém, pretože vám to pomôže všimnúť si stopy, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť.

Zistite riešenie matematickej úlohy!

Možno ste to uhádli, ale riešením tejto úlohy je presunúť zápalku zo štvorky na znak „-“ a vytvoriť tak znak „1“ a znak „+“. Po presunutí tejto zhody sa operácia zmení na 1+1-1=1 a problém je vyriešený.

IQ test 14-1=1 - riešenie
riešenie

Tieto typy hádaniek sú veľmi populárne na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Instagram. Môžete sa tiež zapojiť do týždennej súťaže na našej stránke na Twitteri a vyhrať skvelé ceny! Gratulujeme všetkým účastníkom a ďakujeme, že ste prijali túto výzvu!

Prečítajte si tiež:   Otestujte si svoju inteligenciu tým, že sa pokúsite vyriešiť tento IQ test. Najtalentovanejší nájdu odpoveď za menej ako 35 sekúnd!
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematická úloha: ktorú zápalku by ste mali presunúť, aby bola rovnica správna? Zvládnete tento IQ test za menej ako 20 sekúnd?