Matematická a logická výzva: iba matematickí géniovia môžu nájsť odpoveď za menej ako 22 sekúnd!

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Hádanky, logické hry a intelektuálne výzvy sa stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach. Tieto druhy zábavy stimulujú myseľ a nútia nás využívať naše kognitívne schopnosti na hľadanie riešení. Matematická a logická výzva, obzvlášť náročná, obletela používateľov internetu: len tí najväčší matematickí géniovia dokážu nájsť odpoveď za menej ako 22 sekúnd.

Tu je výzva: existuje séria rovnosti 8+4=212, 9+3=312 A 8+2 = 410. Cieľom je nájsť výpočtovú logiku na nájdenie výsledku rovnice 5+1=?. Aké riešenie navrhnete? Ste pripravení prijať túto výzvu?

IQ testy a intelektuálne výzvy sa používajú na meranie inteligencie človeka a úrovne porozumenia abstraktným pojmom. Môžu pomôcť posúdiť intelektuálny potenciál človeka a nájsť inovatívne spôsoby riešenia problémov. IQ testy a intelektuálne výzvy stimulujú kritické myslenie a podporujú kreatívne riskovanie s cieľom nájsť inovatívne odpovede. Okrem toho podporujú učenie a zlepšujú pamäť stimuláciou mozgu.

Prečítajte si tiež:   Otestujte svoju inteligenciu pomocou tohto náročného IQ testu. Len málokto našiel správny výsledok za menej ako 60 sekúnd!

IQ test: Nájdite logiku výpočtu a nájdite výsledok rovnice 5+1=?

IQ testy sú hádanky rozmanitosť, ktorá otestuje naše schopnosti a zručnosti. V tomto konkrétnom prípade musíme nájsť logiku za rovnosťami 8+4=212, 9+3=312 a 8+2=410, aby sme vyriešili 5+1=?. Musíme sa pozrieť na každú rovnicu a zistiť vzťah medzi výpočtom a výsledkom.

Matematicko-logická výzva – aká je hodnota 5+1
Matematicko-logická výzva: aká je hodnota 5+1

Absolvovanie IQ testu vyžaduje a intenzívne zameranie, pretože musíte byť schopní pochopiť základnú logiku a odvodiť správny výsledok. Musíme byť pozorní k daným rovnostiam a ich vzťahu, aby sme našli riešenie každej hádanky.

V tomto konkrétnom prípade musíme použiť určitú matematickú logiku a všimnúť si, že hodnota výsledku sa rovná súčtu dvoch členov plus konštanta.

Riešenie najťažšej matematickej výzvy je odhalené!

Správna odpoveď bola 56 a bola nájdená použitím vzorca A+B = (A/B) & (A+B). Tu je detail:

Prečítajte si tiež:   Najlepším, ktorí prejdú týmto IQ testom, trvá menej ako 35 sekúnd. Myslíte si, že ste jedným z géniov?
Matematicko-logická výzva – akú hodnotu má 5+1 – riešenie
Riešenie
  • 8 + 4 = (8/4) & (8+4) = 212
  • 9 + 3 = (9/3) & (9+3) = 312
  • 8 + 2 = (8/2) & (8+2) = 410
  • 5 + 1 = (5/1) & (5+1) = 56

Takže odpoveď je 56.

Mnoho ľudí prijalo túto výzvu a strávilo čas hľadaním riešenia. Ďakujeme im za ich odhodlanie a schopnosť vyriešiť tento problém! Neváhajte a zdieľajte túto výzvu na sociálnych sieťach, aby ste otestovali svojich priateľov!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematická a logická výzva: iba matematickí géniovia môžu nájsť odpoveď za menej ako 22 sekúnd!