IQ test pre géniov: dokážete vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Test IQ je nástroj na hodnotenie inteligenčného kvocientu jednotlivca. Tieto testy sú určené na meranie schopnosti človeka riešiť hádanky, chápať pojmy a učiť sa nové veci.

Testy IQ sú veľmi populárne, pretože sa považujú za dobrý spôsob, ako overiť intelektuálne schopnosti a určiť, či má niekto vysoké IQ alebo nie. Okrem toho sú hry a hádanky skvelým spôsobom, ako stimulovať mozog a dokázať svoju schopnosť riešiť zložité problémy.

Od nástupu digitálneho sveta sa na sociálnych sieťach objavili testy IQ. Ľudia sa o svoje výsledky delia so svojimi priateľmi, čo pomáha zvyšovať popularitu IQ testov.

V poslednom čase upútala pozornosť používateľov internetu jedna konkrétna výzva: Podarí sa vám vytvoriť „4 štvorce“ presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné. Ale nie je to tak! Ukážeme vám, ako túto hádanku vyriešiť.

Prečítajte si tiež:   Otestujte si svoju inteligenciu tým, že sa pokúsite vyriešiť tento IQ test. Najtalentovanejší nájdu odpoveď za menej ako 35 sekúnd!

IQ test: Vyriešte výzvu na 4 štvorce

Našou dnešnou hádankou je vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky. Na to sa musíte pozorne pozrieť a premyslieť si, ako najlepšie použiť zápalku na vytvorenie 4 štvorcov.

IQ test - presunutím 1 zápalky vytvorte 4 štvorce
IQ test: vyriešte výzvu na 4 štvorce

Odporúčame vám tiež, aby ste premýšľali netradične a vyskúšali veci, ktoré ste ešte neskúšali. V hádanke sa môže skrývať pasca: nepustite ju! Ak ste pripravení, môžeme sa pustiť do skladačky.

Keď pochopíte princíp a možnosti skladačky, je čas zapojiť svoju myseľ a kreativitu. Venujte čas pozorovaniu a sústredeniu sa na výzvu.

Keď máte v hlave nápad, bavte sa skúšaním rôznych konfigurácií, aby ste dosiahli svoj cieľ. Nebojte sa skúšať netradičné veci! Ak ste pripravení, môžeme začať.

Prečítajte si tiež:   Logická výzva pre géniov: aké je chýbajúce číslo v tomto číselnom poradí?

Pozrime sa, či ste našli riešenie

Určite sa už neviete dočkať riešenia našej hádanky dňa. Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook a Instagram. Nižšie uvádzame obrázok, ktorý vysvetľuje riešenie.

IQ test - presunutím 1 zápalky získate 4 štvorce - riešenie
Pozrime sa, či ste našli riešenie

Riešením pre šikovných je vytvorte číslo 4 s prvým štvorcom a druhý si nechajte. Výsledkom je vizuálne číslo 4 so štvorcom vedľa neho.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test pre géniov: dokážete vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné