IQ test: málokto nájde riešenie za menej ako 25 sekúnd. Myslíte si, že môžete?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

IQ testy a hlavolamy sú vždy vzrušujúcou výzvou pre ľudí, ktorí milujú riešenie hádaniek. Vďaka viacerým spôsobom interakcie a rôznym náročným hrám máte veľa príležitostí otestovať svoj dôvtip a zlepšiť svoju logiku a zručnosti pri riešení problémov. Dnes vám dáme veľmi špeciálnu výzvu: dokážete udržať rovnováhu?rovnica 77-77=77 v presúvajú dva zápasy ?

Hádanky sú na sociálnych sieťach veľmi obľúbené, pretože používateľom ponúkajú možnosť otestovať si svoju inteligenciu a analytické schopnosti. Tieto typy cvičení sú nielen zábavné, ale môžu byť nápomocné aj pri zlepšovaní koncentrácie a pamäti. IQ testy tiež poskytujú dobrú príležitosť naučiť sa zložité matematické pojmy.

IQ test: vyriešte hádanku 77-77=77 presunutím dvoch zápaliek

IQ test - vyrovnanie 77-77=77 presunutím 2 zápaliek
IQ test: vyrovnanie 77-77=77 presunutím 2 zápaliek

Na vyriešenie tejto hádanky máte 25 sekúnd: vyrovnajte rovnicu 77-77=77. Na základe pravidiel hry musíme túto rovnicu vyvážiť pohybom iba dvoch zápaliek. Takže, ste pripravení prijať túto výzvu a dokázať svoje logické schopnosti? Môžete začať hneď a uvidíte, či sa vám podarí nájsť riešenie!

Riešenie výzvy

Riešenie našej výzvy je nakoniec 71, ako je vysvetlené na obrázku nižšie. Matematický vzorec, ktorý vedie k tomuto záveru, je: 77 – 7 + 1 = 71.

IQ test - rovnováha 77-77=77 presunutím 2 zápaliek - riešenie
Riešenie

Všetkým účastníkom blahoželáme za ich pochopenie a odhodlanie riešiť túto výzvu! Chceli by sme sa vám úprimne poďakovať za účasť. Výzvy ako tieto sú veľmi populárne na sociálnych sieťach ako napr Twitter, Facebook, instagram.

Obsah stránky

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: málokto nájde riešenie za menej ako 25 sekúnd. Myslíte si, že môžete?