IQ test: dokážete presunúť 2 zápalky tak, aby rovnica bola správna za menej ako 20 sekúnd?

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Dnes vám predstavíme veľmi zaujímavú hádanku. Ide o IQ test, ktorý pozostáva z presunu 2 zápaliek tak, aby rovnica 3×9=0 bola správna za menej ako 20 sekúnd.

IQ testy a hádanky sú už roky veľmi obľúbené a pre ľudí sú vždy zdrojom zábavy. Tieto výzvy sa v posledných rokoch stali ešte populárnejšími vďaka sociálnym sieťam, kde je možné zdieľať ich so všetkými priateľmi.

Na splnenie tejto úlohy je potrebné vyriešiť hádanku za menej ako 20 sekúnd. To znamená, že musí byť schopný rýchlo analyzovať situáciu a nájsť účinné riešenie skôr, ako uplynie čas. Ak dokážete vyriešiť túto úlohu, preukážete tým svoju logickú myseľ a schopnosť rýchlo myslieť. Takže ste pripravení na túto výzvu?

Prečítajte si tiež:   Otestujte si svoju inteligenciu tým, že sa pokúsite vyriešiť tento IQ test. Najtalentovanejší nájdu odpoveď za menej ako 35 sekúnd!

Vyriešte hádanku

Dnes pre vás máme veľmi zaujímavú výzvu. Ide o IQ test, ktorý spočíva v premiestnení 2 zápaliek tak, aby rovnica 3×9=0 bola správna za menej ako 20 sekúnd.

IQ test _ 9+6=5
IQ test: vytvorte rovnicu 9×5=0 presunutím 2 zápaliek

Ak chcete v tejto úlohe uspieť, musíte pozorne sledovať situáciu a sústrediť sa na nájdenie účinného riešenia skôr, ako vyprší čas. Niekedy musíte pri riešení hádanky myslieť mimo rámca a dôverovať svojim inštinktom. Ste pripravení na túto výzvu?

Ak chcete v tejto výzve uspieť, musíte si precvičiť myseľ a kreativitu. Hádanky stimulujú myseľ a ich riešenie môže byť veľmi zaujímavé.

Musíme pozorne sledovať situáciu a sústrediť sa na nájdenie účinného riešenia skôr, ako uplynie čas. Preto musíme pri riešení hádanky využiť svoje analytické a logické schopnosti.

Prečítajte si tiež:   Logická výzva pre géniov: aké je chýbajúce číslo v tomto číselnom poradí?

Riešenie výzvy

Sme si istí, že túžite poznať riešenie tejto výzvy. Predtým, ako vám ju odovzdáme, by sme sa chceli poďakovať všetkým účastníkom, ktorí sa pokúsili vyriešiť túto výzvu, a zablahoželať tým, ktorí uspeli!

IQ test _ 9+6=5 - riešenie
Riešenie výzvy

Tento typ výzvy je veľmi populárny na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Twitter a Instagram, takže sa o ňu môžete podeliť so svojimi priateľmi. Nižšie sme uviedli obrázok, ktorý vysvetľuje riešenie: Riešenie je 2×0=0.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: dokážete presunúť 2 zápalky tak, aby rovnica bola správna za menej ako 20 sekúnd?