IQ test: ako vytvoriť správnu rovnicu presunutím 2 zápaliek? Iba matematickí géniovia to zvládnu za menej ako 12 sekúnd!

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

Dnes vám ponúkame veľmi špeciálnu úlohu: vyriešte rovnicu 7-7=7 presunutím iba 2 zápaliek! Len najväčší matematickí géniovia dokážu nájsť riešenie za menej ako 12 sekúnd. Pôsobivý výkon!

Testy IQ sú veľmi populárne a používajú sa ako prostriedok na hodnotenie intelektuálnych schopností jednotlivcov už od 19. storočia. Hádanky môžu byť veľmi rôznorodé, od matematických hier až po hádanky. Tieto testy testujú aj logické a analytické schopnosti.

V poslednom čase sú na sociálnych sieťach veľmi populárne výzvy. Cieľom je zvyčajne prinútiť priateľov alebo sledovateľov vyriešiť zložité hádanky alebo splniť určité podmienky a vyhrať cenu. Tieto výzvy môžu mať rôzne podoby: matematické hry, hádanky, šarády a iné logické cvičenia. Takže ste pripravení prijať dnešnú výzvu?

Prečítajte si tiež:   Logická výzva pre géniov: aké je chýbajúce číslo v tomto číselnom poradí?

IQ test: vyriešte hádanku 7-7=7 presunutím iba 2 zápaliek!

Vyriešenie tejto hádanky si vyžaduje pozorné pozorovanie a sústredenie. Nestačí len sledovať najlogickejšie cesty na nájdenie riešenia. Ak chcete v tejto úlohe uspieť, musíte myslieť mimo rámca a využiť svoju kreativitu a analytické schopnosti.

IQ test 7-7=7
IQ test: vyriešte hádanku 7-7=7 presunutím iba 2 zápaliek!

Aby ste našli riešenie tejto hádanky, musíte použiť svoju predstavivosť a logiku a pozrieť sa na veci z inej perspektívy. Nejde o to, aby ste išli najpohodlnejšou cestou, ale skôr o to, aby ste vynikli jedinečnou a inovatívnou stratégiou.

Cieľom je vyriešiť úlohu 7-7=7 presunutím iba 2 zápaliek! To si vyžaduje mimoriadne analytické a abstraktné schopnosti. Len tí najväčší matematici dokážu nájsť riešenie za menej ako 12 sekúnd… Ste teda pripravení prijať túto výzvu? Pozývame vás otestovať svoje zručnosti!

Prečítajte si tiež:   Len tí najtalentovanejší nájdu riešenie tohto IQ testu za menej ako 25 sekúnd!

Riešenie hádanky je odhalené

Nechali sme všetkých čakať a ďakujeme všetkým za účasť. Táto výzva bola veľmi populárna na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame a Twitteri. Nižšie uvádzame obrázok, ktorý vysvetľuje riešenie.

IQ test 7-7=7 - riešenie
Riešenie hádanky

Riešenie je 1×7=7, ale odpoveď neuvádzajte v nadpise. Nezabudnite tiež nepoužívať slovo „puzzle“, pretože sa chceme vyhnúť nedorozumeniam.

Dúfame, že sa vám táto výzva páčila a budete sa zúčastňovať aj ďalších výziev, ktoré organizujeme. Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a zdieľali túto aktivitu!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: ako vytvoriť správnu rovnicu presunutím 2 zápaliek? Iba matematickí géniovia to zvládnu za menej ako 12 sekúnd!