Dokončenie tohto jedinečného IQ testu trvá géniom menej ako 60 sekúnd. Nebuďte sklamaní, ak nie!

Sledujte nás na Google News, aby ste nás podporili a nezmeškali žiadnu z našich publikácií.

V posledných rokoch sa hádanky a myšlienkové hry získali popularitu na internete a sociálnych sieťach. THE intelektuálne výzvyalebo presnejšie povedané intelektuálne hrysú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako si precvičiť mozog a posilniť svoju logiku.

Spomedzi týchto logických výziev je IQ test jednou z najzaujímavejších. Cieľom je odstrániť 5 zápaliek tak, aby zostali iba 3 trojuholníky. Len málo ľudí sa tam dostane za menej ako 60 sekúnd. Uvidíme, či na to máte prijať túto JEDINEČNÚ výzvu!

IQ test: odstráňte 5 zápaliek tak, aby zostali iba 3 trojuholníky

Testy inteligencie a hádanky sú spôsoby, ako zmerať našu schopnosť uvažovať. Cieľ je manipulovať s prvkami a nájsť najvhodnejšie riešenie. Pri tomto type výzvy sa musíme sústrediť, aby sme vyriešili navrhovaný problém. takže, odstráňte 5 zápaliek tak, aby zostali iba 3 trojuholníky môže byť skutočnou výzvou.

IQ test _ odstráňte 5 zhôd a získajte 3 trojuholníky
IQ test: odstráňte 5 zápaliek a získajte 3 trojuholníky

Aby sme to dosiahli, musíme pozorovať, ako sú usporiadané zápalky a odstrániť tie, ktoré bránia tvorbe trojuholníkov. Kľúčom môže byť neponáhľanie sa a premýšľanie pred konaním.

Tento druh testu nám tiež umožňuje zistiť, akí sme pozorní a ako sme schopní využiť naše praktické znalosti. Aby ste teda vyriešili túto hádanku, musíte pozorne sledovať zápalky a nájsť si čas na pochopenie diagramu pred odstránením tých, ktoré nie sú použité na vytvorenie trojuholníkov.

Cvičenie sa môže zdať jednoduché, ale vyžaduje si dobrú koncentráciu. Musíme si preto nájsť čas potrebný na nájdenie vhodného riešenia.

Vyriešenie takejto hádanky je skutočnou výzvou a na jej prekonanie sa musíte sústrediť a nájsť si čas na analýzu situácie. Pozorovanie zápasov a pochopenie toho, ako sú usporiadané, nám môže pomôcť nájsť riešenie.

Zameranie je kľúčové pretože aj keď sa prípad zdá byť jednoduchý, vyžaduje si dobré uváženie predtým, ako bude možné konať. Ak si teda urobíte čas na dôkladnú analýzu údajov, môžete nájsť vhodné riešenie.

Riešenie intelektuálnej výzvy súčasnosti

Riešenie je znázornené na obrázku nižšie.

odstráňte 5 zápaliek, aby ste získali 3 trojuholníky - riešenie
Riešenie IQ testu Triangles

Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí prijali výzvu a venovali čas jej vyriešeniu. Neváhajte a podeľte sa o túto výzvu so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa aj oni mohli vyzvať a nájsť riešenie!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Dokončenie tohto jedinečného IQ testu trvá géniom menej ako 60 sekúnd. Nebuďte sklamaní, ak nie!